O Firmie

Home / O Firmie

fabryka

Firma Styropian Plus sp. z o.o. istnieje na rynku od 1999 r., w którym to roku rozpoczęto produkcję styropianu budowlanego w fabryce znajdującej sie w miejscowości Czarne Dolne.

Doświadczenie  przejęte od firmy Lippstädter Hartschaum produkującej styropian na rynku Niemieckim pozwoliło nam od samego początku na produkcję styropianu o wysokich europejskich standardach.
Wraz z uruchomieniem  w 2004r. nowoczesnej linii produkcyjnej firma stała się znaczącym producentem styropianu w Polsce północnej.
Misją firmy jest dostarczanie na rynek wyrobów izolacyjnych spełniających wymagania prawa budowlanego i oczekiwania Klientów, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilnej pozycji ekonomicznej zakładu na rynku materiałów budowlanych.

Naszym hasłem jest:
 „STYROPIAN PLUS – GWARANCJA CIEPŁA”

Pomocą w realizacji postawionych celów było wprowadzenie w 2006r. Zakładowej Kontroli Produkcji,która pozwoliła na nadzorowanie produkcji na każdym jej etapie.
Wiązało się to z zakupieniem przez firmę profesjonalnego laboratorium w którym wykwalifikowany personel kontroluje wyrób gotowy aby był on zgodny z wymaganiami norm PN-EN 13163 oraz PN-EN 13172.
Posiadamy także CERTYFIKAT ZGODNOŚCI wydany przez Guteschutzgemeinschaft Hartschaum e.V., umożliwiający nam eksport produktów na rynek Niemiecki co najlepiej świadczy o jakości produkowanych przez nas wyrobów.

Posiadanie własnego transportu zwiększa naszą konkurencyjność na rynku, ponieważ nasz produkt dostarczymy we właściwe miejsce w odpowiednim czasie.

Na chwilę obecną firma jest największym zakładem zapewniającym pracę mieszkańcom gminy Gardeja.

W 2011 roku została uruchomiona nowoczesna fabryka w miejscowości Kłobuczyn w woj. dolnośląskim co pozwoliło zwiększyć znacznie wydajność produkcji oraz obszar działania firmy.

W 2016 roku został uruchomiona kolejna nowoczesna fabryka w miejscowości Łomża w woj. podlaskim.

Oprócz tego firma współpracuje z lokalną społecznością i wspiera finansowo różnego typu imprezy i inwestycje.